PORADY VIDEO W SIECI
Wsparcie i rozwój koni na każdym etapie życia
Profesjonalna pomoc w rozwoju i karmieniu koni
Wyselekcjonowane produkty służące jak najlepiej koniom

Zioła dla koni

Zwierzęta hodowlane, w tym konie, zwykle mają bardzo ograniczony dostęp do różnych mikro- i makroelementów. Dlatego warto postawić na naturalne żywienie, włączając do ich codziennej diety odpowiednio dobrane zioła, które dostępne są w naszym sklepie. Systematyczne podawanie samcom i samicom właściwie skomponowanych mieszanek roślinnych doskonale wpływa na ich zdrowie oraz ogólne samopoczucie. Działają one dobroczynnie na układ pokarmowy i krwionośny, wspomagają trawienie, a także przyspieszają proces regeneracji organizmu. Zwierzęta systematycznie spożywające tego typu produkty cieszą się dobrym zdrowiem i wyśmienitą kondycją fizyczną przez długie lata. Dzięki naturalnemu żywieniu rzadziej zapadają też na różnego rodzaju choroby. Zioła dla koni warto podawać również nadmiernie pobudzonym, nerwowym osobnikom w celu ich uspokojenia. Świetnie sprawdzają się one zwłaszcza w przypadku klaczy będących w rui – dzięki nim samice dobrze znoszą ten trudny okres.
Galopujący koń, dobre zioła dla koni

Zioła dla koni – niezbędny składnik diety

Wybierając najlepsze mieszanki roślinne dla swoich kopytnych przyjaciół, warto zwrócić uwagę na ich skład. Powinny bazować przede wszystkim na takich roślinach, jak babka szerokolistna, ostropest, dziewanna, pokrzywa oraz krwawnik. Pełnowartościowe naturalne żywienie dla koni zaspokaja wszystkie potrzeby pokarmowe tych zwierząt. Należy jednak pamiętać o tym, aby zioła wprowadzać do diety poszczególnych osobników stopniowo, zwracając uwagę na to, czy dane rośliny nie wywołują u nich alergii ani dolegliwości trawiennych, aby w razie potrzeby zrezygnować z podawania konkretnego składnika.

Kupione w sklepie Optifeed starannie wyselekcjonowane zioła dla koni wyróżniają się przyjemnym smakiem oraz aromatem. Jeśli mają Państwo wątpliwości, jakie mieszanki najlepiej wybrać, zawsze można skorzystać z pomocy naszych doświadczonych doradców. Z przyjemnością udzielą oni wszelkich niezbędnych wskazówek odnośnie do tego, jak odpowiednio zbilansować dietę zwierzęcia tak, aby przez długi czas mogło cieszyć się zdrowiem oraz wyśmienitą kondycją fizyczną.

Naturalne żywienie dla koni – warto zaufać naturze!

Niektórzy właściciele ogierów, wałachów i klaczy martwią się, że ich kopytni przyjaciele nie wykazują chęci do spożywania przygotowanych dla nich mieszanek ziołowych. Trzeba mieć jednak świadomość, że taki stan rzeczy jest zupełnie normalny. Zwierzęta – tak jak ludzie – mają indywidualne upodobania kulinarne. To sprawia, że określone zioła dla koni smakują im bardziej, a inne mniej lub w ogóle. Ponadto ich organizmy są "zaprogramowane" na pobieranie takich składników pokarmowych, które w danym momencie są najbardziej potrzebne. Co więcej, preferencje pokarmowe mogą się też zmieniać w zależności od pory roku.

Chcą Państwo zapewnić swojemu zwierzęciu pełnowartościowe naturalne żywienie? Warto w takim razie już teraz zamówić starannie wyselekcjonowane zioła dla koni dostępne w ofercie sklepu OptiFeed. Gwarantujemy zadowolenie z wysokiej jakości kupionych u nas mieszanek roślinnych. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z oferty!